DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi tıraşsız saç ekimi olarak da adlandırılan bir yöntemdir. Genelde FUE seç ekimi yöntemine benzetilen DHI saç ekimi, FUE tekniğine göre bazı farklılıklar gösterir. Ayrıca DHI saç ekimi yöntemi ağrısız bir saç ekimi tekniği olarak karşımıza çıkar. Yeni bir teknoloji olarak görülen bu yöntem ile saç ekiminde oldukça önemli başarılar elde edildiğini söylemek mümkündür.

DHI Saç Ekimi Uygulanışı

DHI seç ekimi uygulaması genelde olarak anestezi doktorları gözetiminde uygulanır. Ayrıca saç ekimi sırasında yapılan sedasyon ile birlikte tüm işlemler lokal anestezi altında kolayca gerçekleştirilir. Sedasyon ile hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissedilmez ve bunun yanında saç ekimi operasyonlarında genel olarak çok fazla acı hissedilmediğini söylemek doğru olur. Tabi bu yöntem iğne korkusu olan hastalar için de oldukça etkili bir teknik olarak karşımıza çıkar. Saç ekimi sırasında neredeyse minimum seviye olan ağrı ya da acı hissi, bu yöntem sayesinde tamamen sıfırlanmış olur.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, kişiye özel ayarlamalar yapılabilen ve bunun yanında sedatif ilaçlar ile uygulanan bir uyku hali olma özelliği taşır. Bu uygulama sırasında kişini tüm refleksleri korunur ve aynı zamanda hiçbir yan etkisi bulunmaz.

DHI tekniğinin uygulanışı;

 • DHI saç ekimi yöntemi, Choi implanter kalemi ile gerçekleştirilir. Bu operasyonda operasyonunda toplanan saç kökleri tam olarak kalem içine tek tek yerleştirilir.
 • Kalem içerisine saç köklerinin oldukça özenli ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra her saç kökü uzman doktorlar tarafından 40 – 45 derecelik açılar ile başın seyrek ya da açık kısımlarına ekilir. Ayrıca saç ekimi sırasında en uygun açı ile işlem yapılır. Saçların ekilmesindeki açı yanında başka bir önemli nokta da saçların doğru yönde ekilmesi olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken saç ekimi yapılan kişinin saçlarının hangi yönde olduğudur.
 • Choi implanter kalemi içine yerleştirilen saç kökleri açı ve yön doğru bir şekilde belirlendikten sonra iğnenin sahip olduğu itme özelliği başın seyrek kısımlarına saç ekimi yapılır. Operasyon sırasında 2 – 6 arasında Choi kalemi ve bunun yanında yaklaşık olarak 15 – 16 adet de choi ucu kullanılır. Ayrıca operasyon sırasında kullanılan kalemlerin uçları farklı ölçülere sahip olabilir. Bu ölçüleri belirleyen ise genel olarak kişinin saç kökü ve saçının kalınlığıdır.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 • DHI yöntemi ile yapılan saç ekinminde kalem ince uçlu bir yapıya sahiptir ve bu şekilde daha hızlı bir saç nakli yapılır.
 • Ayrıca kalem sayesinde saçların çıkma yönü kolayca belirlenebilir. Bu özellikle saçların doğal bir görünüm elde etmesinde etkili olur.
 • Bu teknikte saçların ekileceği bölgede kanal açılmasına gerek yoktur. Yani uygulama sırasında sağlam olan saç kökleri işlemler sırasında hasar görmez.
 • Bunun yanında saç ekimi yapılacak bölgede delik açılmadığı gibi kesi ya da dikiş atılması gibi işşemler yapılmaz. Bu şekilde kanam riski de ortadan kalkmış olur.
 • Saç ekimi sonrasında köklerinin tutunma oranı oldukça yüksektir.
 • DHI saç ekimi yöntemi sayesinde saç kökleri daha hızlı bir şekilde uzar. Çünkü bu yöntemde saç kökleri çok fazla bekletilmez ve hücre bölünmesi devam ederken ekim yapılmış olur.
 • Dikiş ya da kesi işlemi olmadığı için iyileşme süreci daha hızlıdır ve donör olan bölgeden alınan saç köklerinde yara izi gibi görüntüler meydana gelmez.
 • Diğer yandan alındaki saç çizgisi ve sıklığı da planlanan şekilde ayarlanabilir ve bunun sonucunda doğal bir görünüm elde edilebilir.

Bir cevap yazın