Kaş Ekimi

Kaş ekimi ile siz de seyrek kaşlarınızın daha gür ve hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. Her kadın için kaşlar, oldukça önemli bir konumda yer alır. Yüzdeki önemli detaylardan biri olan kaşlar, aynı zamanda yüz hatlarının daha orantılı gözükmesinde etkili olur. Tabi kaşları sadece kadınlar ile bağdaştırmak yanlış olur. Çünkü aynı durumlar erkekler için de geçerlidir. Özellikle seyrek kaşlar hem kadın hem erkekler için oldukça ciddi sorunlardan biri olarak ön plana çıkar.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, genel olarak lokal anestezi altında uygulanan bir işlem olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında kaş ekimi yapılmadan önce ilk olarak kaş köklerinin nereden alınacağına karar verilir. Genelde kaş kökleri için en yararlı alan ensedeki kökler olmaktadır. Ayrıca durama göre kol ya da koltuk altında bulunan köklerden de yararlanılabilir. Ende ve koltuk altı bölgeleri kök açsından oldukça elverişli alanlardır. Burada yer alan köklerin oldukça sağlam bir kıl yapısına sahip olduğunu da söylemek mümkündür.

Saç ekiminde sağlıklı bir görüntü meydana getirmek için yaklaşık olarak 500 greft gerekli olabilir. Tabi bu sayı kaşın kalınlığı ve boyutuna göre de değişiklik gösterebilir. Saç kökleri genel olarak ciltten 45 derecelik bir açı ile çıkar. Ancak kaş köklerinde bu durum 10 – 15 derecelik açılar şeklindedir. Bu nedenle kaç ekimi sırasında kanal açarken daha dikkatli olunması gerekir. Çünkü dikkat edilmediği durumlarda ekilen kaç farklı yönde çıkabilir ve bu da yüzde istenmedik görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca kaş ekiminin uzman bir doktor tarafından yapılması da oldukça önemli bir konumda yer alır.

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar dikkat edilerek yapılan operasyon ile başarılı sonuçların ortaya çıkması sağlanabilir. Bu yüzden bazı önemli noktalara dikkat etmek ve doktor tavsiyelerine uymak gerekir. Şimdi, kaş ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere daha yakından bakalım.

  • Kaş ekilen bölgede yaklaşık olarak bir hafta kadar iğne başı kadar küçük boyutlu kabuklanmalar görülebilir. Ancak bu kabuklanmalar hızlı bir şekilde dökülür.
  • Kaş ekimi sonrasında ilk 3 gün duş alınmaması gerekir.
  • Ayrıca en az iki hafta kadar deniz ve havuza girmek yasaktır.
  • Kaş bölgesinin yoğun güneşe maruz kalmaması gerekir.
  • Hasta kaş ekimi sonrasında solaryuma yine iki hafta kadar girmemelidir.
  • Hastanın operasyon sonrası iki hafta boyunca çok yoğun bir şekilde yapılan sporlardan uzak durması tavsiye edilir.

Kaş Ekimi İle Şekil Verilir Mi?

Kaş ekimi yöntemi ile kaşlara istenen şekli vermek her zaman için mümkündür. Örneğin ucu sivri olan kaşları küt hale getirmek ya da baş kısmı daha kalın yapmak mümkündür. Bunun yanında kaşlara kavisli ve düz şekil vermek de yine kaş ekimi operasyonu ile gerçekleştirilebilir.

Kaş Ekimi Ardından Kaşlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

Saç ekimi sonrasında ortalama 3 ay sonra kaşlar çıkmaya başlar. Bunun yanında yaklaşık olarak 7 ay sonra ekilen kaşlar son şeklini alır ve tamamen çıkmış olur. Ayrıca kaş ekiminden 15 sonra aynı saçlarda olduğu gibi bazı dökülmeler meydana gelir ve 3 ay boyunca bu dökülme ara ara devam eder. Bu nedenle kaş ekimi yaptıranların dökülmeler karşısında panik yapmaması gerekir. Bu gayet doğal bir durum olarak karşımıza çıkar ve 3. Aydan sonra kaşlarda herhangi bir şekilde dökülme gibi durumlar meydana gelmez.

Bir cevap yazın