PRP Saç Tedavisi

PRP saç tedavisi seyrek saçlarda oldukça etkili sonuçların ortaya çıkmasında etkili olan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde pek çok kişi saçları olmasına rağmen saçlarının seyrek yapısındasın şikâyet eder. Ancak saçlarda seyreklik için PRP tedavisi ile daha hoş ve kaliteli saçlar elde etmek mümkündür. Bunun için PRP tedavisi ile ilgili detayları bilmek ve bu tedavi ile seyrek saçlardan kurtulmak oldukça kolaydır.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi ile amaç öncelikle kişinin sağlıklı ve güçlü saç köklerine kavuşturulması olur. Saç köklerinin tekrar canlanması için bir dizi işlemler yapılır. Bu sayede zayıf düşen köklerin tekrar kendine gelmesi sağlanarak hücre yenilenmesi ile birlikte saç köklerinin güçlü bir yapı kazanması sağlanır. Şimdi, PRP saç tedavisi nasıl yapılır? Daha yakından bakalım.

  • İlk olarak hastadan 10 ya da 20 ml. arasında kan alımı yapılır.
  • Hastadan alınan kan kan özel olarak geliştirilmiş olan santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri kullanılarak kandaki kırmızı hücreler açığa çıkarılır ve ayrıştırılır.
  • Daha sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinin olduğu içeriği oldukça zengin olan bir plazma materyali meydana getirilir ve bu materyal şırınga saç köklerine uygulanır.
  • Saç köklerine yapılan cerrahi uygulamanın ardından kökler kendini onarmaya başlar ve bunun ardından eskisi gibi sağlıklı bir yapıya kavuşur.

PRP tedavisinde hastanın kendi kanı kullanılır ve kan içerisinde platelet ve trombosit hücreler ile işlem yapılır. Özel cihazlar ile kanın içerisinde yer alan bu hücreler ayrıştırılır ve saç köklerini canlandırma işlemi için kullanılır. PRP saç tedavisi aynı zamanda saç dökülmesinin ve incelmiş saçların tekrar eski formuna dönmesinde etkili olur.

PRP Saç Çıkarır Mı?

PRP tedavisi ile ilgili belki de yanlış bilinen konuların başında yeni saçlar çıkarıp çıkarmayacağı gelir. Ancak PRP tedavisi tamamen saç köklerinin canlı ve güçlü bir yapı kazanması için yapılan tedavi yöntemdir. Yani PRP uygulaması ile hiçbir şekilde saçlar çıkmaz. Bu yüzden yeni saçlara sahip olmak isteyen kişilerin PRP tedavisi ile istenen sonuçlara ulaşmaları mümkün olmaz.

PRP Tedavisi Neden Tercih Edilir?

Kadınların ya da erkeklerin PRP tedavisi tercih etmelerinin birtakım nedenleri vardır. Bu yüzde sizlerle PRP tedavisinin neden tercih edildiği konusunda birtakım bilgiler vermeye çalışalım.

  • PTP tedavisi hem saç dökümlerinin önüne geçer hem de saç folikülündeki canlılığı artırarak daha kaliteli saçların meydana gelmesini sağlar.
  • Ayrıca PRP yöntemi ile saçlar daha fazla büyür ve aynı zamanda saçtaki doku onarımı sağlanmış olur.
  • Bunun yanında saç ekimi yapıldıktan sonra saç derisinin daha hızlı bir şekilde iyileşmesi için de yine PRP tercih edilir.
  • Diğer yandan PRP tedavisi aynı zamanda uyumakta olan saç köklerini canlandırır. Yeni saçların büyümesi için uyarıcı bir görev üstlenir.

PRP Saç Tedavisi Faydaları

PRP saç tedavisi çeşitli faydalar sağlamasıyla da öne çıkan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Hastanın kendi kan hücrelerinden elde edilen yeni hücreler ile saç köklerini onaran ve canlı bir hale gelmesine yardımcı olan PRP, aynı zamanda keratinosit ve de epitelyal etkenler sayesinde ince yapılı saçlardan kurtulmayı sağlar. İncelmiş saçlar için oldukça etkili bir yöntem olan PRP, saç köklerini önemli ölçüde kalınlaştırır ve bunun yanında daha hacimli saçların meydana gelmesini sağlar.

Eğer siz de saçlarınızın inceliğinden şikâyet ediyorsanız, PRP tedavisi ile hem saç köklerinizi tekrar eski haline getirebilir hem de bu tedavi yöntemi ile daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın