Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi kadınlar ve erkeklerin sağlıklı saçlara sahip olmalarında oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu uygulama sayesinde hem erkekler hem de kadınların saçlarında istedikleri sonuçlara ulaşmaları mümkündür. Saçları besleyen ve daha kaliteli bir yapıya kavuşmalarını sağlayan saç mezoterapisi, günümüzde birçok hastane ve klinikte uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, Amerika Sağlık Örgütü tarafından onaylı ve oldukça etkili sonuçları olan tıbbi bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Seyrelen saçların tekrar eski haline gelmesinde etkili olan saç mezoterapisi, aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olmanın en doğru adresidir. Bu yöntem hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilen oldukça faydalı bir uygulamadır ve ince uçlu iğneler yardımı ile saçlara uygulanır. Minimal dozajlarda verilen mikroenjeksiyon ile saçların eski formuna kavuşması ve daha etkili bir görüntü sergilemesi mümkündür.

Saç mezoterapisinin uygulanmasında mikroenjeksiyon ön plana çıkar. Mikroenjeksiyon ile cildin işlevsel tabakası olarak bilinen dermis tabakası uyarılır ve saç kökünün ihtiyacı olan oligelement, mineraller, vitaminler ve aynı zamanda düzenleyiciler uygun bir şekilde dokuya iletilir. Lokal anestezi altında yapılan uygulama, erkekler ve kadınlar için uygun olmasının yanında her yaşta uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç tedavisinde yaygın yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkan saç mezoterapisi, özel bir baş masajı ile birlikte uygulanır. Öncelikle saç ozonlanmış buhar ile yumuşak hale getirilir ve bu şekilde mezoterapisi işlemi için saç hazırlanmış olur İşlemler sırasında saç mezoterapi tabancası kullanılır ve bu tabanca içerisine vitamin, mineral, minoxidil, keratolitik ajanlar, dolaşım arttırıcı ve lokal anestezik yapıya sahip bir karışım doldurulur. Bilgisayar tarafından kontrol edilen tabanca aynı zamanda saçlarda uygulama yapılacak bölgeyi ve bunun yanında karışımın dozunu belirler. Böylece uygulama sırasında yüksek doz riski de ortadan kalkmış olur. Gerekli ayarlamaların yapılmasının ardından tabanca içerisindeki karışım saç derisine dağıtılarak işlem tamamlanır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Saçlarda istenen görüntülerin ortaya çıkmasında ve saçların daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasında oldukça önemli bir konumda yer alan saç mezoterapisi, pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlar ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • Uygulama yapıldıktan sonra saçlarda dökülme oranı minimum seviyeye iner.
  • Saç köklerini uyaran bu yöntem, saçların gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri saça kazandırır.
  • Saç mezoterapisi sonrasında saçlar eski ve sağlıklı haline geri döner.
  • Saçların daha hızlı ve kolay bir şekilde büyümesine yardımcı olur.
  • Her erkekler hem de kadınlar için kolayca uygulanabilir.
  • Erkeklerde kelliğin gecikmesine yardımcı olur.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Saç mezoterapisinde her seans yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürer. Uygulamanın ilk 4 seansı haftada bir defa olacak şekilde yapılır. Daha sonraki 4 seans ise 15’er günlük aralar ile gerçekleştirilir. Ayrıca seanslar arasında belirli zaman aralıklarının olması gerekir. Buna göre ilk 4 seans arasında en az 11 gün, son 4 seans arasında ise en az 22 olmasında fayda vardır.

Saç Mezoterapisi Ağrılı Bir Yöntem Midir?

Saç mezoterapisi sırasında çoğu zaman acı ya da ağrı hissi meydana gelmez. Ancak bazı durumlarda hafif şiddete de olsa ağrı ya da acı hissi duyulabilir. Yine de saç mezoterapisi hemen her yaştaki birey için uygun olan bir saç tedavisi tekniği olarak karşımıza çıkar.

Erkeklerde ve kadınlarda stres kaynaklı saç dökülmeleri, mevsimsel ya da saçkıran gibi durumlarda uygulanabilen saç mezoterapisi, genetik ya da gebelik sırasında aniden ortaya çıkan saç dökülmelerinde birebirdir.

Bir cevap yazın