Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi ağrısız ve bunun yanında iğnesiz olarak yapılan bir saç ekimi tekniğidir. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren bu teknik, safir uç ile yapılır ve oldukça başarılı sonuçların ortaya çıkarıldığı bir uygulamadır. Çeşitli avantajları da beraberinde getiren bu uygulama, hem kadınlar hem de erkekler tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi, lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Öncelikle donör bölgesinden saç kökleri alınır ve saç köklerinin ekileceği alanın da belirlenmesinin ardından diğer işlemlere geçilir. Bunun yanında safir FUE saç ekimi iğnesiz enjektör ile gerçekleştirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Anestezi işlemi iğnesiz enjektörler ile yapılır. Ayrıca bölgeye verilen anestezik ilaçlar bu şekilde daha hızlı etki eder ve saç ekimi için hasta hazır hale gelir.

Mikro motor aracılığı ile yapılan bu saç ekimi, 0,6 – 0,7 – 0,8 mm aralıklarında değişen çaplara sahiptir. Daha önceden toplana saç kökleri FUE yöntemi ile açılan kanallar içerisine yerleştirilir ve açılan kanalların yönü ve açısı özel olarak belirlenir. Safir uçlar ile açılan kanallar içerisine ekilen saçlar, yaklaşık olarak 45 derecelik açı ile kanalların içerisine yerleştirilir. Çünkü doğal bir saç yapısında saçların çıkma açısı 40 – 45 derece arasındadır.

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi tekniği aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getirir. Aslında genel olarak tercih edilmesinin nedeni saç ekiminde sunduğu avantajlar olarak karşımıza çıkar. Safir FUE saç ekimi tekniğinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Safir genel olarak bakıldığında doğal bir elementtir ve bu nedenle cilde daha düşük oranda zarar verir.
  • Ayrıca safir saç ekimi tekniğinde iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Bunun yanında safir saç ekimi sırasında kişi çok az ağrı hisseder.
  • Bu teknik ile açılan saç kanallarında kanama daha düşük oranda olur.
  • Bunların yanı sıra safir saç ekimi tekniğinde enfeksiyon riski düşüktür.
  • Uygulama sırasında kullanılan tüm malzemeler tek kullanımlık olmasının yanında tamamen steril ve kişiye özeldir.
  • Daha doğal görünümlü saçların meydana gelmesini sağlar.
  • Diğer yandan yoğun saç ekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar.

Safir FUE Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir elementi elmasın ardından yeryüzündeki en sert kristallerden biridir. Sahip olduğu bu özellik sayesinde keskin ve pürüzsüz bir şekilde saç kanallarının açılmasını sağlar. Bunun yanında cilde daha az zarar verir ve çoğu zaman kızarıklık gibi durumlar oluşmaz. Ayrıca iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. Ayrıca yüksek ısıya karşı dayanıklı olması sterilize edilmesi ile tekrar tekrar kullanılmasına olanak sağlar.

Diğer yandan safir FUE ile açılan kanallar çok daha pürüzsüz ve aynı zamanda küçük olur. Bu şekilde saç ekimi yapılacak olan alan daha az tahribata uğrar ve bu durum aynı zamanda saç ekimi yapılan kişinin de ağrı ya da acı hissi duymasını engeller. Çünkü safir FUE saç ekimi tekniği sıfır ağrılı bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Erkekler ve kadınlar üzerinde kolayca uygulanabilen bit yöntem olan safir FUE, aynı zamanda saçlarında istenen etkilerin oluşmasını tercih edenler açısından teknolojik olarak oldukça gelişmiş bir teknik olma özelliği taşır. Eğer siz de saç ekiminde hem daha az acı duymak hem saç kanallarının kısa sürede iyileşmesini istiyorsanız, safir FUE saç ekimi tekniğini daha yakından incelemenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın