Soft FUE

Soft FUE ülkemizde son zamanlardaki en gelişmiş saç ekim tekniklerinden biridir. Saç ekiminde başarılı sonuçların elde edildiği bu teknik ile saçlar daha doğal bir yapıya kavuşur. Mikro motorlar aracılığı ile yapılan yeni bir teknik olmasının yanında hızlı ve etkili sonuçların alınmasına yardımcı olur. Erkekler ve kadınlar için uygulanabilen bir saç ekimi yöntemidir ve günümüzde en konforlu saç ekim tekniği olarak bilinir.

Soft FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Soft FUE saç ekimi, lokal ve bölgesel anestezi altında yapılır. Bu şekilde acı ve ağrı hissi duyma ihtimali en düşük seviyeye iner. Saç ekiminde son zamanların en etkili tekniklerinden biri olmasının yanında hızlı ve kolay bir şekilde uygulanan saç ekim yöntemi olma özelliği taşır. Şimdi, Soft FUE saç ekimi nasıl yapılır? Daha yakından bakalım.

  • Saç ekimine öncelikle soft sedasyon uygulanması ile başlanır.
  • Soft FUE saç ekimi tekniğinde saç köklerinde bulunan greft hücreler, silindirik uç aracılığı ile elde edilir.
  • Kesi yapılmadan ve dikiş atılmadan işlem yapılır.
  • Toplanan köklerin yerleştirilmesi ise kanallar açılır.
  • Tek tek toplanan kökler saç olmayan yerlere açılan kanallara yerleştirilir.

Soft FUE Saç Ekimi Sırasında Kesi Yapılır Mı?

Soft FUE saç ekimi yapılırken kesi ya da dikiş gibi işlemler yapılmaz. Ayrıca saç köklerindeki greftlerin toplanması için donör alanından da doku alımı gerçekleştirilmez. Kesinlikle kişide herhangi bir travmatik müdahale olmadan işlemler yapılır. Bunun yanında Soft FUE saç ekiminde seans aralıkları diğer saç ekim tekniklerine göre daha kısadır.

Soft FUE Saç Ekiminde Soft Sedasyon Uygulaması

Soft sedasyon uygulaması soft FUE saç ekimi sırasında yapılan bir işlemdir. Bu uygulama hem hasta hem de işlemi yapacak olan ekip için üst düzey bir konfor sağlar. Ayrıca soft sedasyon uygulamasının birtakım özellikleri vardır. Şimdi, bu özelliklerin neler oldukların daha yakından bakalım.

  • Soft sedasyon uygulaması yapılan bir hasta lokal anestezi sırasında hiçbir şekilde ağrı hissetmez.
  • Bunun yanında hastada asla bilinç kaybı yaşanmaz.
  • İşlem öncesinde hasta istediği gibi yemek yiyebilir. Çünkü soft sedasyon yapılmasına bu duruma hiçbir şekilde engel olmaz.
  • Ayrıca hasta saç ekimi işlemi yapılırken tüm ihtiyaçlarını dilediği gibi karşılayabilir.
  • Saç ekimi işlemi biter bitmez hasta hiçbir şekilde zorlanmadan evine gidebilir.

Soft FUE Saç Ekimi Avantajları

Soft FUE saç ekimi, hastalar için çeşitli avantajlar sağlar. Bu şekilde tercih edilme oranı da her geçen gün artmaktadır. Soft FUE saç ekimi ile öne çıkan en önemli avantajlar arasında bir defada çok fazla greft alınması karşımıza çıkar. Diğer yöntemlerde alınan saç kökleri genel olarak soft FUE tekniğine göre daha az olur. Ancak bu teknikte durum tam tersidir. Ayrıca çok fazla greft alınması seans sayısının ve süresinin de azalmasına katkıda bulunmaktadır. Bu şekilde ise saç ekimi hem daha hızlı bir şekilde yapılmakta hem de maliyetler düşmektedir.

Diğer yandan soft FUE saç ekiminde mikro motor uygulaması kullanılır ve bu uygulama sayesinde saç köklerinin toplanması daha hızlı bir şekilde olmaktadır. Bu durum ise saç ekiminin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Soft FUE saç ekimi tekniği diğer saç ekimi uygulamalarına göre pek çok avantaj sağlar ve böylece hastalara daha konforlu ve hızlı bir saç ekimi hizmeti sunar. Ayrıca sahip olduğu avantajları ve gelişmiş bir teknoloji olması nedeniyle her geçen gün daha fazla yaygınlaşan bir saç ekimi tekniği olma yolunda ilerlemektedir.

Bir cevap yazın